ATIK YAĞ & PETROL TEMİZLEME PERLİTİ

PETROL HİDROKARBON TEMİZLEYİCİ

Petrol ve hidrokarbonlar gibi tüm mineral ve bitkisel yüzücü sıvı maddeleri , su ve atıksu ortamlarından ayıran mineral bazlı işlenmiş su itici (hidrofobik) geri kazanılabilen sorbent ve filtre malzemesidir. Granül formunda her türlü sektöre uygun ambalaj içerisine girebilen, depolama koşullarında dahi yangına dayanıklı bir emici sorbent veya arıtma malzemesidir. Bu tür uygulamalarda Genleştirilmiş Perlit kullanılmaktadır. Kalın Granüler Perlit , petrol türevi madeni yağ , ham petrol mazot vb. materyallerin sudan ayırılmasında kullanılmaktadır.


GEMİ KAZALARI, PETROL VE AKARYAKIT SIZINTILARI 

Deniz kazalarında, akaryakıt sızıntılarında, limanlarda, iç sularda, petrol platformlarında yani petrol türevlerinin kullanıldığı her yerde emici sorbent Perlit kullanılmaktadır.

Genleştirilmiş Perlitler emme kapasitesi petrol ve yağ ile dolsa dahi uzun süre su yüzeyinde batmadan durabilen bir malzemedir.

Genleştirilmiş Perlitler, her türlü rüzgarlı ve dalgalı koşullarda kullanılabilen ve emdiği petrol, akaryakıt ve yağları içine hapseden ve geri bırakmayan bir malzemedir.

Genleştirilmiş Perlitin en önemli özelliği, emici sorbent olarak emme kapasitesi dolana kadar malzemenin tekrar tekrar kullanılabilmesi, emme kapasitesi dolunca da geri kazanılabilmesidir.

HİDROKARBON/YAĞ ARITMA 

Genleştirilmiş Perlitler, Arıtma tesislerinin su ortamlarında serbestçe, askıda hareket edebilen veya filtre olarak petrol /akaryakıt (hidrokarbon) veya bitkisel kökenli yüzücü sıvı maddeleri tutma malzemesi olarak hizmet vermektedir.
®2023 Bergama Madencilik İnşaat Makine Perlit Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır


tr_TRTR