TEKSTİL PERLİTİ

Perlit kararlı kimyasal ve kristal yapısı nedeniyle , kimyasal reaksiyonlara girmeyen ve suda çözülmeyen bir maddedir. Yıkama sektöründe ağartıcı olarak kullanılmaktadır. Tekstil sektöründe Genleştirilmiş Perlit Kullanılmaktadır.

 Steril bir malzeme olduğu için sağlık açısından da zararlı değildir. Perlit uygulanan ürünü ponza gibi fazla aşındırmaz, makinelerde tıkanma yapmaz ve hafif olduğu için kullanımı kolaydır. Kot yıkama işlemlerinde perlit tekstil sektöründe en çok rağbet gören malzemelerden biridir.


Perlitin Makinede Kullanımı

Makinede kullanmak için tekstil perlitini seçmek oldukça önemlidir. Tekstil perliti tekstilde yıkama işlemlerinde kullanılan farklı ürünlere göre birçok avantaja sahiptir. Kimyasal tepkimeye girmemesi ve halk arasında mide asidi olarak bilinen hidroklorik asit yardımıyla çözünür olması önemli bir avantajdır. Kullanımı birçok avantaj sağlamaktadır. Birlikte kullanıldığı diğer kimyasal maddelerle reaksiyon göstermez, diğer kimyasalların kimyasal özelliklerini etkilemez. Perlit suda çözünmez, birlikte kullanıldığı ürünü aşındırmaz ve asitlik hesaplamalarında nötr madde olarak davranır yani asidik veya bazik özellik göstermez. Perlitin makinede kullanımı açısından makinede tıkanma yapmaz yıkama makinelerinin kullanım ömrünü uzatır ve tadilat masraflarını düşürür. Ayrıca düşük yoğunluğu sebebiyle ağır değildir bu da kullanımını kolaylaştırır.


Perlitin Tekstilde Yıkama İşleminde Benzer Ürünlere Göre Avantajları

Birlikte kullanıldığı diğer sıvı veya toz kimyasallarla tepkimeye girmez.

Suda çözünmez.

Nötr malzeme olduğu için asit veya baz özellik göstermez.

Perlit uygulanan ürünü aşındırmaz.

Hafif malzeme olduğu için kullanımı kolaydır.

Makinede tıkama yapmaz.

Steril malzemedir, sağlık açısından zararlı değildir.®2023 Bergama Madencilik İnşaat Makine Perlit Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır


tr_TRTR