FABRİKAMIZ

Bergama Madencilik İnşaat Makine Perlit Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2004’te İzmir – Bergama’da kurulmuştur. 34.000 m2 alan üzerine kurulu 10.000m2 kapalı alana sahip tesis yıllık 120000 ton perlit işleme kapasitesine sahiptir.

Bergama Madencilik, Türkiye’de toplam 7 adet işletme ruhsatlı perlit madenine sahiptir. İzmir, Manisa, Çanakkale ve Ankara’da konumlanan bu madenlerin toplam alanı yaklaşık 5300 hektardır.

Firmanın işletme süreci ISO 9001:2008 standartlarına uygun olarak yürütülmektedir.

Ürünün paketlenmesi, iyi eğitimli çalışanlarımız tarafından yapılmaktadır. Paketleme yapılırken, ürünün nem oranının standartlarımızdan daha yüksek olmamasını sağlarız.

Ürünler yüklenene kadar; sınıflandırılır, tartılır ve kirden uzak bir şekilde depolarımızda saklanır.

Standart paketler (1200-1250 kgs max.) bigbagler , (20-25 kgs) pp çuvallar ve (25 kgs)kağıt torbalardır. 

Ürünler konteynerlere yüklenmeden önce ahşap paletlerin üzerine konulurlar.     

Kalite kontrol teknisyenlerimiz, Perlit Enstitüsü ile ASTM tarafından belirlenmiş standartlara uygun olarak elek analizi ve diğer ilgili testleri düzenli olarak yaparak üretim kalitesini ve standardını en üst seviyede tutmak için çalışırlar.

Bergama Madencilik, perliti çeşitli modern prosesler ile işleyerek, katma değeri çok yüksek bir endüstriyel mineral haline getirmek için sürekli olarak AR-GE faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bergama Madencilik tarafından üretilen perlit en genel anlamda inşaat, filtrasyon, döküm, tarım ve kriyojenik yalıtım endüstrilerinde kullanılmaktadır.
®2023 Bergama Madencilik İnşaat Makine Perlit Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır


tr_TRTR